Hanka Šmardová – MEDAILONEK LEKTORA

Eli: Ahoj, vítám tě jako nového lektora do týmu Online hlídání. Budu moc ráda, když se nám představíš!
Hanka:
Jmenuji se Hana Šmardová a kromě toho, že jsem učitelkou sólového zpěvu a hudební nauky na ZUŠ v Oslavanech, se věnuji svému hudebnímu kroužku s názvem Hudbohrátky. Ten je určen dětem od 1,5 roku do 6 let, kde společně muzicírujeme, zpíváme, tančíme a tvoříme.

Eli: Prozraď nám, jak se to stalo, že jsi právě lektorkou hudební výzvy?
Hanka: Dlouhodobě spolupracuji s Veronikou Senciovou na letních Uměleckých táborech a když jsem se dozvěděla, co plánuje s projektem onlinehlidani.cz a že jednotliví lektoři mají možnost se představit ve skupině formou výzvy, bylo domluva snadná a moc se těším, co společně vytvoříme.

Eli: Co jsi studovala?
Hanka: Vystudovala jsem konzervatoř v Olomouci, obor sólový zpěv pod vedením paní profesorky Libušky Bartoškové. Svoji zálibu v operetě a muzikálu jsem dále jezdila konzultovat na soukromé hodiny zpěvu do Prahy ke zpěvačce, která je mi velkým vzorem, Pavle Břínkové.
Pravidelně se účastním odborných hudebních školení a seminářů, kde čerpám inspiraci pro svoji práci.

Eli: Jakou nejzajímavější práci nebo brigádu jsi v životě dělala?
Hanka: Bylo jich několik, ale jedna z těch “nej” byla příležitost účastnit se projektu „Opera? Jo! Opera!“, který byl ve spolupráci s operní pěvkyní Pavlínou Sénič a za doprovodu zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů. Ve zlínském divadle jsem si tak mohla splnit jeden ze svých snů – zpívat na opravdovém jevišti! Byla to obrovská zkušenost a krásný zážitek.

Eli: Co tě baví krom lektorování?
Hanka: Ráda skládám vlastní básničky a písničky pro děti. V roce 2019 jsem se svými žáky ze ZUŠ nazpívala první CD s názvem Hudbohrátkové zpívánky 1.
A mám ráda nové výzvy! Třeba k minulým Vánocům jsem dostala ukulele, které jsem si moc přála, ale vůbec jsem nevěděla jak se na ně hraje… dnes už jsem schopná doprovodit několik písniček! Ovšem letos jsem si přála kalimbu. A dostala jsem ji. Tak jsem zvědavá, jak tohle další učení dopadne.

Eli: Kdyby ses ráno mohl/a probudit s nějakou superschopností, kterou by sis přála?
Hanka: Cestování v čase, protože bych moc ráda navštívila premiéru lásky mého operetního srdce Čardášovou princeznu.

Eli: Jaro, léto, podzim nebo zima?
Hanka: Z ročních období mám ráda jaro, léto a podzim, protože všechny jsou plné barev, vůní a pozitivní energie.

Eli: Hotel, penzion, chata, stan, pod širákem nebo si svoji dovolenou představuješ ještě nějak jinak?
Hanka: Dovolenou si představuji především s rodinou nebo partou dobrých přátel a potom už není tak důležité, kde přesně budeme společné dny trávit! Ale pokud bych si mohla vybrat, tak bych asi upřednostnila nějaký útulný penzion v dohledu moře a kdyby byla poblíž nějaká ta rybárna se šikovným kuchařem…

Eli: Máš nějaké životní motto nebo hodnotu, podle které žiješ?
Hanka: Životní motto nemám, ale řídím se tím, že každá negativní zkušenost nebo zážitek je vlastně velmi obohacující a posunuje mě dál.

Eli: A poslední otázka: co chceš vzkázat rodičům, kteří uvažují, že přihlásí svoje potomky do tvojí výzvy nebo na tvoje lekce?
Hanka: Rodičům bych ráda vzkázala, že se na všechny děti vždy velmi těším a jsem si jistá, že nás čekají kreativní společné dny, že během nich mnoho zajímavého vznikne spojením úkolů a spontánních reakcí dětí. Je to tak pokaždé a pokaždé mě baví, že stereotyp nehrozí a společné zážitky jsou barevné jako podzimní listí.

Eli: Díky za rozhovor!

PS: Hanku i další lektory najdete ve skupině Rozvíjíme talent dětí na FB, stačí kliknout