Vanda Boučková – MEDAILONEK LEKTORA

Eli: Ahoj, vítám tě jako nového lektora do týmu Online hlídání. Budu moc ráda, když se nám představíš!

Lektor: Ahoj všem, jsem Vanda Boučková, golfová trenérka a máma tří holek. 

 

Eli: Prozraď nám, jak se to stalo, že jsi právě lektorkou golfové výzvy?

Lektor: Narodila jsem se do bláznivé golfové rodiny, kdy existovalo 5 hřišť, hole se půjčovaly a ztracené míče se hledaly až do soumraku, protože jich také moc nebylo. Od začátku mě to bavilo a prošla jsem si na hřištích romantickou i sportovní fází.

Eli: Co jsi studovala?

Lektor: Vystudovala jsem VŠE a ve volném čase se převážně věnovala golfu, včetně absolvování kurzů pro trenéry a rozhodčí. Hrála jsem v první lize a vyhrála klubová mistrovství.

 

Eli: Jakou nejzajímavější práci nebo brigádu jsi v životě dělala?

Lektor: Na golfovém hřišti jsem dělala jedno léto i jako recepční a později získala práci komerční manažerky. Trénovala jsem děti i firemní klienty, ale s dětmi to bylo samozřejmě zábavnější. 

 

Eli: Co tě baví krom lektorování?

Lektor: Z dalších sportů mě nejvíce uchvátil volejbal, mám ráda cestování, koncerty a divadla.  

 

Eli: Kdyby ses ráno mohla probudit s nějakou superschopností, kterou by sis přála?

Lektor: Vždycky jsem záviděla Arabele, jak se pomocí prstenu dostala hned z místa na místo. Myslím, že všichni rodiče by to uvítali, aby už neslyšeli známou větu “A už tam budem?”.

Eli: Jaro, léto, podzim nebo zima?

Lektor: U mě vede jasně jaro. Miluju, když končí šeď, příroda začíná vonět a lidi se na sebe více usmívají. Golfisté už nemusí hrát jen v indoorových halách, ale rozjedou se po hřištích. Pro méně ambiciózní je tu radost z pohybu a setkání s přáteli, pro sportovní nadšence začínají turnaje a snaží se zúročit zimní trénink.

 

Eli: Hotel, penzion, chata, stan, pod širákem nebo si svoji dovolenou představuješ ještě nějak jinak?

Lektor: V posledních letech jsou pro mě skvělé pronajaté chalupy v zimě/létě, na různých místech, s rodinou nebo kamarády. Během týdne děláme výlety po okolí, sportujeme, vymýšlíme bojovky pro děti nebo jen hledáme houby v lese či opékáme buřty na ohni. Jednou za čas je moře skvělé, ale na chalupách si to víc užijeme.

 

Eli: Máš nějaké životní motto nebo hodnotu, podle které žiješ?

Lektor: Pro mě je nejvíc slušnost a důvěra. Bez těchto dvou hodnot si neumím a ani nechci představit dlouhodobý vztah, ať už s dítětem nebo dospělým. 

 

Eli: A poslední otázka: co chceš vzkázat rodičům, kteří uvažují, že přihlásí svoje potomky do tvojí výzvy nebo na tvoje lekce?

Lektor: Tato výzva je i pro mě velkou výzvou. Ukázat vám, že golf je sport jako každý jiný a úžasná zábava pro děti. Ty se během týdne naučí nové pohyby, koncentraci, postaví si hřiště/jamku a zahrají si na něm turnaj.